Kul. umění

kulinarske-umeni-logo

Kulinářské umění je určeno pro žáky gastronomických a hotelových škol, které se rozhodly vyučovat dle moderních trendů světových škol a gastronomické předměty vyučují dle metodiky Kulinářského umění. Jejich žáci tak mají možnost sebevzdělávat se v oboru a zlepšovat tak svou odbornou kvalifikaci a uplatnění na trhu práce.

Kulinářské umění jsou první on-line video kurzy profesionálního vaření, ve kterých se naučíte celou škálu kulinářských technik a postupů od základů, jako je správné krájení nožem, vývary, polévky a omáčky, až po náročnější techniky, jako je práce s masem a rybami, nakládání do solného nálevu, pečení, dušení, konfitování nebo vaření metodou sous-vide.

Od 1. 9. 2016 se žáci prvních ročníků oborů Gastronomie (pouze ŠVP Gastronomie – kuchař) , Kuchař – číšník (ŠVP Kuchař – číšník i ŠVP Kuchař) a Práce ve stravování zapojí do tohoto projektu. Více informací na webu projektu KULINÁŘSKÉ UMĚNÍ.

Žáci výše uvedených oborů jsou povinni  zakoupit si licenci k přístupu do tohoto projektu. Cena licence je 1200 Kč na celou dobu studia a lze ji uhradit v hotovosti na pokladně školy, případně bankovním převodem na účet školy.

Přístupové údaje do projektu obdrží žáci na začátku školního roku.