Přijímací řízení pro školní rok 2020/2021

Vážení uchazeči o studium oborů, do kterých se koná jednotná přijímací zkouška („Podnikání“, „Gastronomie“, „Chovatel cizokrajných zvířat“),

MŠMT stanovilo termíny jednotné přijímací zkoušky takto:

Čtyřleté obory (včetně nástavbového studia) – 8. června

Náhradní termín – všechny obory (včetně nástavbového studia) – 23. června

V následujících dnech obdržíte pozvánku k jednotné přijímací zkoušce, která bude obsahovat podrobné informace.

Ředitelka školy vyhlásila 2. kolo přijímacího řízení do oborů středního vzdělávání s výučním listem. Oznámení naleznete ZDE .

Výsledky přijímacího řízení do oborů středního vzdělávání s výučním listem „Kuchař – číšník“ a „Práce ve stravování“ ZDE

Informace o odevzdání zápisového lístku:

Stále platí, že přijatý uchazeč musí potvrdit svůj úmysl vzdělávat se ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti, Praha – Čakovice odevzdáním zápisového lístku ředitelce Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Praha – Čakovice v souladu s § 19 zákona č. 135/2020 Sb.

Vzhledem k tomu, že chceme, aby příští škol rok začal již bez dalších omezení a žáci se mohli od 1. 9. 2020 začít plnohodnotně vzdělával, potřebujeme co nejdříve vědět, zda máte v úmyslu vzdělávat se na SOŠ a SOU, Praha – Čakovice. Pokud tomu tak je, můžete nám neprodleně odevzdat zápisový lístek, nejpozději však do 5 pracovních dnů od oznámení rozhodnutí o přijetí.
Zápisový lístek můžete odevzdat osobně na sekretariátu školy nebo zaslat klasickou poštou. Po odevzdání zápisového lístku obdržíte další zásadní informace o zahájení studia. Mimo jiné, obdržíte i seznam učebnic nutných ke studiu a velice důležité informace o nákupu pracovního oblečení a pracovních pomůcek, které jsou ke studiu nezbytné.

Vážení uchazeči o studium, současná epidemiologická situace a s ní související omezení, mají vliv i na přijímací řízení. Základní informace, které vydalo MŠMT si můžete stáhnout zde: ZDE

Co to pro vás znamená ?

Pro uchazeče do oborů středního vzdělávaní s výučním listem (Kuchař – číšník, Práce ve stravování) se v podstatě nic nemění a výsledky přijímacího řízení budou zveřejněnyny 22. 4. 2020 na veřejně přístupném místě (web školy a oficiální vývěska školy), tak jak jste byli informováni informačním dopisem, který jsme Vám zasílali.

Uchazeči do oborů středního vzdělávání s maturitní zkouškou (Gastronomie, Chovatel cizokrajných zvířat a Podnikání) budou kolat jednokolovou státní přijímací zkoušku. Termín této zkoušky je stanoven na „14 dní po znovuotevření škol“. Sledujte, prosím, aktualí informace na webu MŠMT a na webu naší školy. Konkrétní informace najdete v odkazu výše.

Žádáme všechny uchazeče o studium (respektive jejich zákonné zástupce), kteří byli vyzváni k dodání dokumentů, které nepřiložili k přihlášce o studium, aby tyto zaslali poštou nebo elektronicky na adresu sekretariat@sou-cakovice.cz . Osobní podání ve škole není možné.

Upozořňujeme všechny uchazeče u studium, že v souladu s kritérii příjímacího řízení musí přihláška do všech oborů  vzdělávání obsahovat potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke studiu vybraného oboru vzdělávání a schopnosti vykonávat odborný výcvik v plném rozsahu.

Oznámení o vyhlášení 1. kola přijímacího řízení na školní rok 2020/2021 ZDE

Kritéria přijímacího řízení na školní rok 2020/2021 ZDE

Přihlášky ke studiu naleznete ZDE

Maximální počet tříd 1. ročníků jednotlových oborů vzdělávání pro školní rok 2020/2021 ke stažení ZDE .